Events Calendar Pro - en to nn_NO translation catalogue (517 entries)

en:  and
nn_NO: og

en:  months
nn_NO: månader

en: %1$s at %2$s to %3$s at %4$s.
nn_NO: %1$s klokka %2$s til %3$s klokka %4$s.

en: %1$s for week of %2$s
nn_NO: %1$s for veke av %2$s

en: %1$s to %2$s.
nn_NO: %1$s til %2$s.

en: %d instances of this event have been created through %s. <a href="%s" target="_blank">Learn more.</a>
nn_NO: %d tilfeller av denne hendinga har blitt oppretta gjennom %s. <a href="%s" target="_blank">Lær meir.</a>

en: %d%% complete
nn_NO: %d%% fullført

en: %s for week of %s
nn_NO: %s for veke av %s

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
nn_NO: %sInstallasjon/Oppsett FAQ%s frå vår supportside kan hjelpe med å gi ei oversikt over kva pluginen kan og ikkje kan gjere. Denne seksjonan av FAQen kan vere hjelpsam då den siktar på å adressere grunnleggande installasjonsspørsmål som ikkje er adressert av den nye brukarprimeren.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
nn_NO: %sVår nye brukarrettleiing%s er utforma nettopp for slike som deg.  Den har både steg-for-steg-videoar og skrivne rettleiingar med bilete.

en: &larr; Back to %s
nn_NO: &larr; Attende til %s

en: (See all)
nn_NO: (Sjå alle)

en: +1 more | +%s more
nn_NO[0]: +1 til
nn_NO[1]: + %s fleire

en: , and
nn_NO: , og

en: , and
nn_NO: , og

en: <b>%1$s</b> requires <b>PHP %2$s</b> or higher. | <b>%1$s</b> require <b>PHP %2$s</b> or higher.
nn_NO[0]: <b>%1$s</b> krev <b>PHP %2$s</b> eller høgare.
nn_NO[1]: <b>%1$s</b> krev <b>PHP %2$s</b> eller høgare.

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
nn_NO: <p>Vel standard lokale og arrangør. Vel standard adresseinformasjon for å spare tid når du legg til eit nytt lokale eller ein ny arrangør</p><p>Du kan overskrive desse innstillingane når du legg til ei ny hending.</p>

en: <span class="tribe-nav-label">Next</span> <span>&raquo;</span>
nn_NO: <span class="tribe-nav-label">Neste</span> <span>&raquo;</span>

en: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Previous</span>
nn_NO: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Tidlegare</span>

en: A multi-day event every [interval] day(s) at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] day(s) at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] day(s) at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] day(s), happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag, som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] day(s), repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag, gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] day(s), repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] dag, gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description] klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on [month_day_description], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_day_description], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month, happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad, som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month, repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad, gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] month(s) starting on day [month_number] of the month, repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] månad som startar den [month_number] same månad, gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week] klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] week(s) starting on [days_of_week], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvar [interval] veke som startar [days_of_week], gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_day_description] i [month_names] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar på [month_day_description] i [month_names] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_day_description] [month_names] klokka [start_time], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_day_description] i [month_names], som skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar på [month_day_description] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on [month_day_description] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_day_description] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_number] i [month_names] klokka [start_time], skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar på dag [month_number] i [month_names] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_number] [month_names] klokka [start_time], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_number] i [month_names], skjer [count] gongar

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar på dag [month_number] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: A multi-day event every [interval] year(s) starting on day [month_number] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending kvart [interval] år som startar den [month_number] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: Add Exclusion
nn_NO: Legg til unntak

en: Add a filter
nn_NO: Legg til filter

en: Add additional fields to your event admin pages by configuring the fields and options here. Your custom additional fields then display on the event admin so that anyone creating events can add unique event information such as food options, recommended age groups, or parking details. %s
nn_NO: Legg til tilleggsfelt til dine adminsider ved å konfigurere felta og alternativa her. Dine tilpassa tilleggsfelt vil då bli vist på adminsidene slik at den som oppretter hendingar kan legge til unik hendingsinformasjon som for eksempel matalternativ, anbefalt aldersgruppe eller parkeringsdetaljar. %s

en: Add another
nn_NO: Legg til ein til

en: Add field
nn_NO: Legg til felt

en: Add more events
nn_NO: Legg til fleire hendingar

en: Additional %1$s Fields
nn_NO: Eksta %1$s felt

en: Additional Fields
nn_NO: Tilleggsfelt

en: Address
nn_NO: Adresse

en: Address:
nn_NO: Adresse:

en: All %1$s for %2$s
nn_NO: Alle %1$s for %2$s

en: All Day
nn_NO: Heildags

en: All Day.
nn_NO: Heile dagen.

en: All day
nn_NO: Heile dagen

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event on list-style views.
nn_NO: Gi brukarar høve til å vise alle instansar av ei gjentakande hending i listevising.

en: An all day event every [interval] day(s) at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] day(s) at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] day(s) at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] day(s), happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag, som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] day(s), repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag, gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] day(s), repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] dag, gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description] klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] month(s) on [month_day_description], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_day_description], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month, happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad, som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month, repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad, gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] month(s) on day [month_number] of the month, repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] månad den [month_number] same månad, gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke [days_of_week] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke [days_of_week] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke [days_of_week] klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke [days_of_week], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke [days_of_week], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] week(s) on [days_of_week], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvar [interval] veke den [days_of_week], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] i [month_names] klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] i [month_names] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] [month_names] klokka [start_time], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] i [month_names], som skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] year(s) on [month_day_description] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_day_description] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names] at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_number] i [month_names] klokka [start_time], skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names] at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år på dag [month_number] i [month_names] klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names] at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_number] [month_names] klokka [start_time], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_number] i [month_names], skjer [count] gongar

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år som startar på dag [month_number] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: An all day event every [interval] year(s) on day [month_number] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år den [month_number] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] day(s) that begins at [start_time], happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvar [interval] dag som startar klokka [start_time], som skjer [count] gongar

en: An event every [interval] day(s) that begins at [start_time], repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvar [interval] dag som startar klokka [start_time], gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] day(s) that begins at [start_time], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei hending kvar [interval] dag som startar klokka [start_time], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on [month_day_description], happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvar [interval] månad som startar klokka [start_time] den [month_day_description], som skjer [count] gongar

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on [month_day_description], repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvar [interval] månad som startar klokka [start_time] den [month_day_description], gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on [month_day_description], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei hending kvar [interval] månad som startar klokka [start_time] den [month_day_description], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of the month, happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvar [interval] månad som startar klokka [start_time] den [month_number] same månad, som skjer [count] gongar

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of the month, repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvar [interval] som startar klokka [start_time] den [month_number] i same månad, gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] month(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of the month, repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei hending kvar [interval] månad som startar klokka [start_time] den [month_number] same månad, gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] week(s) that begins at [start_time] on [days_of_week], happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvar [interval] veke som startar klokka [start_time] [days_of_week], som skjer [count] gongar

en: An event every [interval] week(s) that begins at [start_time] on [days_of_week], repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvar [interval] veke som startar klokka [start_time] [days_of_week], gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] week(s) that begins at [start_time] on [days_of_week], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei hending kvar [interval] veke som startar klokka [start_time] [days_of_week], gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on [month_day_description] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvart [interval] år som startar klokka [start_time] den [month_day_description] [month_names], som skjer [count] gongar

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on [month_day_description] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvart [interval] år som startar klokka [start_time] den [month_day_description] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on [month_day_description] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei hending kvart [interval] år som startar klokka [start_time] den [month_day_description] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of [month_names], happening [count] times
nn_NO: Ei hending kvart [interval] år som startar klokka [start_time] på dag [month_number] i [month_names], skjer [count] gongar

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of [month_names], repeating indefinitely
nn_NO: Ei hending kvart [interval] år som startar på dag [month_number] i [month_names], gjentakast på ubestemt tid

en: An event every [interval] year(s) that begins at [start_time] on day [month_number] of [month_names], repeating until [series_end_date]
nn_NO: Ei heildagshending kvart [interval] år som startar klokka [start_time] den [month_number] [month_names], som gjentakast inntil [series_end_date]

[ctx: An unspecified end date]
en: an unspecified date
nn_NO: ein uspesifisert dato

en: April
nn_NO: april

en: Are you sure you want to delete this exclusion?
nn_NO: Er du sikker på at du vil slette dette unntaket?

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
nn_NO: Er du sikker på at du vil skrote alle tilfeller av desse hendingane?

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events?
nn_NO: Er du sikker på at du ønskjer å fjerne dette feltet og feltet sine data frå alle hendingar?

[ctx: As in: day 12 of the month]
en: of the month
nn_NO: av månaden

en: August
nn_NO: august

en: Automatically remove recurring event instances older than this
nn_NO: Fjern gjentakande hendingstilfeller som er eldre enn dette automatisk

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
nn_NO: Ver venleg å søk for å vere sikker på at problemet ditt ikkje allereie har blitt adressert før du postar ein ny tråd. Gi så mykje detaljar om problemet som du kan (med skjermbilder og screencasts om mogleg), og ver sikker på at du har identifisert om ei utviding/temakonflikt kan spele ei rolle i den første meldinga.

[ctx: Begins the line indicating on which month the event will occur]
en: in
nn_NO: i

[ctx: Begins the line indicating what day of the week the event will occur on]
en: On
nn_NO: På

[ctx: Begins the line indicating when a recurrence time starts]
en: At
nn_NO: klokka

en: Break from Series
nn_NO: Pause frå serie

en: Break this event out of its series and edit it independently
nn_NO: Bryt denne hendinga ut av serien og rediger den uavhengig av dei andre

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Change the default view for Mobile users.
nn_NO: Endre standard vising for brukarar på mobil.

en: Check this to show the After HTML from the text area below on events displayed via shortcode.
nn_NO: Huk av denne for å vise Etter-HTMLen frå tekstområdet nedanfor på hendingar som visast via ein shortcode.

en: Check this to show the Before HTML from the text area below on events displayed via shortcode.
nn_NO: Huk av denne for å vise Før-HTMLen frå tekstområdet nedanfor på hendingar som visast via ein shortcode.

en: Checkbox
nn_NO: Sjekkboks

en: City
nn_NO: By

en: Clean up recurring events after
nn_NO: Rens gjentakande hendingar etter

en: Click to toggle datepicker
nn_NO: Klikk for å vise datoveljar

en: Close modal
nn_NO: Lukk modal

en: Completed!
nn_NO: Fullført!

en: Contact your Host or your system administrator and ask to upgrade to the latest version of PHP.
nn_NO: Kontakt din hostingleverandør eller systemadministrator og spør om å oppdatere til den siste versjonen av PHP.

en: Countdown Completed Text:
nn_NO: Nedtelling fullført tekst:

en: Country
nn_NO: Land

en: Create recurring events in advance for
nn_NO: Opprett gjentakande hendingar i forkant for

en: Custom recurrences must have a type selected.
nn_NO: Tilpassa gjentakingar må ha ein type valt.

en: Custom recurrences must have all data present.
nn_NO: Tilpassa gjentakingar må ha alle data tilgjengelege.

en: Daily
nn_NO: Dagleg

en: Date out of range.
nn_NO: Ugyldig dato.

en: December
nn_NO: desember

en: Default Content
nn_NO: Standard innhald

en: Default address
nn_NO: Standard adresse

en: Default city
nn_NO: Standard by

en: Default country
nn_NO: Standard land

en: Default mobile view
nn_NO: Standard mobilvising

en: Default organizer
nn_NO: Standard arrangør

en: Default phone
nn_NO: Standard telefonnummer

en: Default postal code/zip code
nn_NO: Standard postnummer

en: Default state/province
nn_NO: Standard stat/provins

en: Default venue
nn_NO: Standard lokale

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Delete Series Permanently
nn_NO: Slett serie permanent

en: Delete This
nn_NO: Slett dette

en: Delete all events in this series permanently
nn_NO: Slett alle hendingar i denne serien permanent

[ctx: Describes a day of the month (e.g. "day 5" or "day 27")]
en: day %1$s
nn_NO: dag %1$s

en: Description
nn_NO: Beskriving

en: Display:
nn_NO: Vis:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
nn_NO: Viser komande hendingar ved eit spesielt lokale.

en: Displays the time remaining until a specified event.
nn_NO: Viser tida som gjenstår til ei angitt hending.

en: Distance
nn_NO: Avstand

en: Distance unit
nn_NO: Avstandseining

en: Dropdown
nn_NO: Nedtrekk

en: Edit All
nn_NO: Endre alle

en: Edit Future Events
nn_NO: Endre framtidige hendingar

en: Edit Series
nn_NO: Endre serie

en: Edit Single
nn_NO: Endre einslege

en: Edit Upcoming
nn_NO: Endre komande

en: Edit all events in this series
nn_NO: Endre alle hendingar i denne serien

en: Email
nn_NO: E-post

en: Enable the After HTML (below) on shortcodes.
nn_NO: Aktiver Etter-HTMLen (nedanfor) på shortcodes.

en: Enable the Before HTML (below) on shortcodes.
nn_NO: Aktiver Før-HTMLen (nedanfor) på shortcodes.

en: End Date
nn_NO: Sluttdato

en: Enter Location. Search for %s by Location.
nn_NO: Skriv inn lokasjon. Søk etter %s etter lokasjon.

en: Enter a custom Google Maps API key
nn_NO: Legg til ein tilpassa Google Maps API-nøkkel

en: Enter field label
nn_NO: Skriv inn feltetikett

en: Enter your API Key
nn_NO: Skriv inn din API-nøkkel

en: Event Cats
nn_NO: Kategoriar

en: Event Cost
nn_NO: Kostnad

en: Event Details
nn_NO: Detaljar

en: Event Series Recurrence Day of Week
nn_NO: Hendingsserie fast dag i veka

en: Event will not occur:
nn_NO: Hendinga vil ikkje skje:

en: Event:
nn_NO: Hending:

en: Events Countdown
nn_NO: Hendingar nedtelling

en: Events Featured Venue
nn_NO: Framheva lokale

en: Events List
nn_NO: Liste

en: Every
nn_NO: Kvar

en: Expected an array but received a variable of type '%s'
nn_NO: Forventa eit array men mottok ein variabel av typen '%s'

en: Featured
nn_NO: Framheva

en: February
nn_NO: februar

en: Field Label
nn_NO: Feltetikett

en: Field Type
nn_NO: Felttype

en: Filters
nn_NO: Filtre

en: Fix geolocation data
nn_NO: Fiks geolokasjonsdata

en: Fix venues data
nn_NO: Fiks data for lokaler

en: Fixed geolocation data for %d venues
nn_NO: Faste geolokasjonsdata for %d lokaler

en: Frequency of recurring event must be a number
nn_NO: Hyppigheiten til den gjentakande hendinga må vere eit nummer

en: Friday
nn_NO: Fredag

en: Front-end recurring event instances toggle
nn_NO: Vis tilfeller av gjentakande hendingar i front-end

en: Future Event
nn_NO: Framtidig hending

en: Generate JSON-LD data
nn_NO: Generer JSON-LD data

en: Get Directions
nn_NO: Få vegskildring

en: Google Maps API geocode resolution is only supported with a custom API key.
nn_NO: Google Maps API geocode-oppløysing er kun støtta av ein tilpassa API-nøkkel.

en: Google Maps API replied with an error status to the request: %s
nn_NO: Google Maps API svarte med ei feilmelding til førespurnaden: %s

en: Google Maps API response is missing some data.
nn_NO: Google Maps API-repsons manglar noko data.

en: Google Maps API returned a malformed response.
nn_NO: Google Maps API returnerte ein misdanna respons.

en: Hide
nn_NO: Skjul

en: Hide Details
nn_NO: Skjul detaljar

en: Hide location search
nn_NO: Skjul lokasjonssøk

en: Hide related events
nn_NO: Gøym liknande hendingar

en: Hide this widget if there are no upcoming events
nn_NO: Skjul dette småprogrammet om det ikkje finst nokre komande hendingar

en: Hide weekends on Week View
nn_NO: Gøym helger i Vekekalenderen.

en: Highlight Color:
nn_NO: Utheva farge:

en: Hooray!
nn_NO: Hurra!

en: Horizontal Layout
nn_NO: Horisontal layout

en: If fields are left empty when they're submitted, automatically fill them in with these values.
nn_NO: Dersom felt forblir tomme når dei blir sendt inn vil dei automatisk bli fylt med desse verdiane.

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
nn_NO: Om dette er første gong du nyttar Events Calendar PRO er du på god veg til å opprette di første hending. Her finn du nokre grunnleggjande tips som kan hjelpe deg på veg:

en: In a location
nn_NO: I ein lokasjon

en: Include this field on all new events in the Gutenberg block editor
nn_NO: Inkluder dette feltet i alle nye hendingar i Gutenberg blokk-editoren

en: Is
nn_NO: Er

en: Is Not
nn_NO: Er ikkje

en: January
nn_NO: januar

[ctx: Joins the last item in a list of items (i.e. the "and" in Monday, Tuesday, and Wednesday)]
en: and
nn_NO: og

en: July
nn_NO: juli

en: June
nn_NO: juni

en: Kilometers
nn_NO: Kilometer

en: Latitude
nn_NO: Breiddegrad

en: Loading...
nn_NO: Lastar...

en: Location
nn_NO: Lokasjon

en: Longitude
nn_NO: Lengdegrad

en: M j, Y @ G:i
nn_NO: j. F Y kl. H:i

en: Map
nn_NO: Kart

en: Map view search distance limit
nn_NO: Kartvising-søk avstandgrense

en: March
nn_NO: mars

en: Match all
nn_NO: Match alle

en: Match any
nn_NO: Finn alle

en: May
nn_NO: mai

en: Monday
nn_NO: Måndag

en: Monthly
nn_NO: Månadleg

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
nn_NO: Månadlege tilpassa gjentakingar kan ikkje ha ein bindestrek satt som dagen å skje på.

en: Move all events in this series to the Trash
nn_NO: Flytt alle hendingar i denne serien til papirkorga

en: Near
nn_NO: Nær

en: Next
nn_NO: Neste

en: Next %1$s
nn_NO: Neste %1$s

en: Next Event
nn_NO: Neste hending

en: Next week
nn_NO: Neste veke

en: No
nn_NO: Nei

en: No Default
nn_NO: Ingen standard

en: No default set
nn_NO: Ingen standarval valt

en: No results were found for this week. %1$s
nn_NO: Ingen resultat funne for denne veka. %1$s

en: No results were found for this week. Try searching another week.
nn_NO: Ingen resultat funne for denne veka. Prøv å søke på ei anna veke.

en: No saved organizers yet.
nn_NO: Ingen lagra arrangørar endå.

en: No saved venues yet.
nn_NO: Ingen lagra lokaler endå.

en: None
nn_NO: Ingen

en: Not an event post.
nn_NO: Ikkje eit hendingsinnlegg

en: November
nn_NO: november

en: Number of events to list below the mini calendar:
nn_NO: Tal hendingar å liste nedanfor mini-kalenderen:

en: Number of events to show per day:
nn_NO: Tal hendingar å vise per dag:

en: Number of events to show:
nn_NO: Tal hendingar å vise:

en: October
nn_NO: oktober

en: On
nn_NO: på

en: On &#8220;Future Event&#8221; type of countdown, it will go to the next event after the current event starts.
nn_NO: Ved nedtelling av typen &#8220;framheva hending&#8221; vil nedtellinga gå til den neste hendinga etter at den noverande hendinga har starta.

en: On &#8220;Next Event&#8221; type of countdown, this text will only show when there are no events to show.
nn_NO: På &#8220; Neste hendingt &#8221; type nedtelling, vil denne teksten berre bli vist når det ikkje er nokre hendingar å vise.

en: On and After
nn_NO: På og etter

en: On and Before
nn_NO: På og før

en: Once
nn_NO: Ein gong

en: One all day event on [single_date]
nn_NO: Ei heildagshending den [single_date]

en: One all day event on [single_date] at [start_time]
nn_NO: Ei heildagshending den [single_date] klokka [start_time]

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
nn_NO: Eitt land per linje i følgande format: <br>USA, United States of America <br> UK, United Kingdom. <br> (Erstattar standardlista.)

en: One event on [single_date] at [start_time]
nn_NO: Ei hending den [single_date] klokka [start_time]

en: One multi-day event starting on [single_date]
nn_NO: Ei fleirdagshending som startar den [single_date]

en: One multi-day event starting on [single_date] at [start_time]
nn_NO: Ei fleirdagshending som startar den [single_date] klokka [start_time]

en: One per line
nn_NO: Ein per linje

en: Ongoing
nn_NO: Pågåande

en: Options
nn_NO: Alternativ

en: Options (one per line)
nn_NO: Alternativ (eitt per linje)

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections
nn_NO: Alternativ som er valt her vil overskrive det som er valt i "Generelt tema"- og "Globale element"-seksjonane.

en: Organizer
nn_NO: Arrangør

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskiparkladd oppdatert. <a target="_blank" href="%s">Førehandvis tilskipar</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
nn_NO: Tilskipar publisert. <a href="%s">Syn tilskipar</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskipar planlagt for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Førehandvis  tilskipar</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
nn_NO: Tilskipar sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Førehandvis tilskipar</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
nn_NO: Tilskipar oppdatert. <a href="%s">Syn tilskipar</a>

en: Other
nn_NO: Anna

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
nn_NO: Elles, dersom du føler deg eventyrlysten, kan du starte ved å gå til hendingsmenyen og legge til di første hending.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
nn_NO: Vårt mål nummer éin er å hjelpe deg å lukkast, og til den grad det er mogleg hjelpe deg å feilsøke og guide deg i dine tilpassingar eller endringar. Vi kjem ikkje til å bygge nettstaden for deg, men vi skal gjere alt vi kan for å peike deg i riktig retning og gjere deg -- og din klient, då det som oftast er mest viktig -- tilfredse.

en: Phone
nn_NO: Tlf.

en: Photo Background Color
nn_NO: Bakgrunnsfarge for bileter

en: Photo View
nn_NO: Biletevising

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
nn_NO: [dag]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
nn_NO: [månad]

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
nn_NO: og

en: Postal Code
nn_NO: Postnummer

en: Prev
nn_NO: Førre

en: Previous
nn_NO: Tidlegare

en: Previous %1$s
nn_NO: Tidlegare %1$s

en: Previous week
nn_NO: Førre veke

en: Price
nn_NO: Pris

[ctx: Qualifying the "different day". Example: "day" in "day 12 of the month"]
en: day
nn_NO: dag

[ctx: Qualifying the "different day". Example: "the" in "the first Friday"]
en: the
nn_NO: den

en: Radio Buttons
nn_NO: Radioknappar

en: Read more
nn_NO: Les meir

en: Recurrence Count
nn_NO: Gjentakande antal

en: Recurrence Description
nn_NO: Gjentaking beskriving

en: Recurrence Description:
nn_NO: Beskriving:

en: Recurrence End Date
nn_NO: Sluttdato for gjentaking

en: Recurrence meta should not be empty.
nn_NO: Metainformasjon i gjentaking bør ikkje vere tom.

en: Recurring
nn_NO: Gjentakande

en: Recurring %s
nn_NO: Gjentakande %s

en: Recurring Events Active
nn_NO: Gjentakande hendingar aktiv

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
nn_NO: Gjentakande hendingsdata blir framleis generert for denne hendinga. Du kan trygt navigere vekk &ndash; prosessen vil gjenopptakast om ei lita stund i bakgrunnen.

en: Recurring event instances
nn_NO: Tilfeller av gjentakande hending

en: Recurring events will be created this far in advance
nn_NO: Gjentakande hendingar vil bli oppretta så langt i forkant

en: Related %s
nn_NO: Liknande %s

en: Related Events
nn_NO: Relaterte hendingar

en: Remove
nn_NO: Fjern

en: Remove related events from the single event view (with classic editor)
nn_NO: Fjern relaterte hendingar får vising av enkelthendingar (med klassisk editor)

en: Restore Series
nn_NO: Gjenopprett serie

en: Restore all events in this series from the Trash
nn_NO: Gjenopprett alle hendingar i denne serien frå papirkorga

en: Saturday
nn_NO: Laurdag

en: Schedule multiple events
nn_NO: Planlegg fleire hendingar

en: Search
nn_NO: Søk

en: Select a State
nn_NO: Vel ein stat

en: Select a Taxonomy Term
nn_NO: Vel eit taksonomibegrep

en: Select date.
nn_NO: Vel dato

en: September
nn_NO: september

en: Series ends
nn_NO: Serie ender

en: Series ends on this date
nn_NO: Serie ender på denne dato

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
nn_NO: Sett avstanden som lokasjonssøket dekker (finn hendingar innanfor x avstandseiningar i lokasjonssøk-inputta).

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Show
nn_NO: Vis

en: Show Details
nn_NO: Vis detaljar

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
nn_NO: Vis berre det første tilfellet av kvar gjentakande hending (påverker kun vising i listestil).

en: Show seconds?
nn_NO: Vis sekund?

en: Single Event
nn_NO: Enkelthending

en: Some additional field data still needs to be updated (unfortunately, we were unable to continue to update things automatically).
nn_NO: Nokre ekstra feltdata må framleis oppdaterast (dessverre kunne vi ikkje halde fram med å oppdatere ting automatisk).

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
nn_NO: Del serien i to på dette tidspunktet. Då opprettar du ein ny serie ut av denne og alle etterfølgande hendingar

en: Start Date
nn_NO: Startdato

en: State (US) Or Province (Int)
nn_NO: Stat (US) eller provins (Int)

en: Street
nn_NO: Gate

en: Sunday
nn_NO: Sundag

en: Support
nn_NO: Brukarstøtte

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
nn_NO: Ta vare på din lisensnøkkel. Sjølv om den ikkje er påkrevd for at du skal opprette di første hending vil du få den på plass så snart som høve for å garantere din tilgang til support og oppdateringar. %sHer finn du ut korleis du finn din lisensnøkkel%s, dersom du ikkje har den i umiddelbar nærleik.

en: Text
nn_NO: Tekst

en: Text Area
nn_NO: Tekstområde

[ctx: The archive for events, "/organizer/" URL string component.]
en: organizer
nn_NO: arrangør

[ctx: The archive for events, "/venue/" URL string component.]
en: venue
nn_NO: lokale

en: The current default address is: %s
nn_NO: Gjeldande standardadresse er: %s

en: The current default city is: %s
nn_NO: Gjeldande standardby er: %s

en: The current default country is: %s
nn_NO: Gjeldande standardland er: %s

en: The current default organizer is: %s
nn_NO: Gjeldande standardtilskipar er: %s

en: The current default phone is: %s
nn_NO: Gjeldnade standardtelefonnummer er: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
nn_NO: Gjeldande standardpostnummer er: %s

en: The current default state/province is: %s
nn_NO: Gjeldnade standardprovins er: %s

en: The current default venue is: %s
nn_NO: Gjeldande standardstad er %s

en: The latitude and longitude for your venue could not be fetched. The Google Maps API daily query limit has been reached!. %1$s
nn_NO: Breiddegrad og lengdegrad for lokalet ditt kunne ikkje bli henta ut. Google Maps-APIen sin daglege førespurnadsgrense har blitt nådd. %1$s

[ctx: The plural case for "years" in the recurrence rules of an event, e.g. "Every 3 years"]
en: years
nn_NO: år

[ctx: The singular case for "year" in the recurrence rules of an event, e.g. "Every 1 year"]
en: year
nn_NO: år

[ctx: The text of the link that will take the user to the Venue edit screen.]
en: update the venue address or use latitude & longitude
nn_NO: oppdater lokalet si adresse eller bruk breiddegrad og lengdegrad

[ctx: The text of the link that will trigger an attempt to fix the Venues geolocation information.]
en: try again
nn_NO: prøv igjen

en: There was an error while trying to fix the Venues geolocation information: %s
nn_NO: Det skjedde ein feil mens vi prøvde å fikse lokalet sin geolokasjon-informasjon: %s

en: This event’s recurrence rules were created in the block editor. Please use the block editor to make any further changes.
nn_NO: Denne hendinga sine gjentakingsreglar vart oppretta i blokkeditoren. Bruk blokkeditoren for å gjere framtidige endringar.

en: Thursday
nn_NO: Torsdag

en: Times:
nn_NO: Tider:

en: Title
nn_NO: Tittel

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: To allow better control over dates, advanced security improvements and performance gain.
nn_NO: For å gi betre kontroll over datoar, avanserte sikkerheitsforbetringar og ytingsgevinst.

en: Trash Series
nn_NO: Legg serie i papirkorga

en: Tuesday
nn_NO: Tysdag

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
nn_NO: Kunne ikkje fortsette å prosessere gjentakande hendingsdata. Ver venleg og last inn denne sida på ny for å fortsette/prøve igjen.

en: Use Default View
nn_NO: Bruk standardvising

en: Use a custom list of countries
nn_NO: Bruk ei eigendefinert liste over land

en: Use date:
nn_NO: Bruk dato:

en: Use in Block Editor
nn_NO: Bruk i blokk-editor

en: Use latitude + longitude
nn_NO: Bruk breiddegrad + lengdegrad

en: Use pattern:
nn_NO: Bruk mønster:

en: Use this field if you want to override the auto-generated descriptions of event recurrence
nn_NO: Bruk dette feltet dersom du vil overskrive dei autogenererte skildringane av hendingsgjentaking

[ctx: Used when displaying the word "day" in "the last day" or "the first day"]
en: day
nn_NO: dagen

[ctx: Used when displaying the word "days" in e.g. "every 3 days"]
en: days
nn_NO: dagar

[ctx: Used when displaying the word "month" in e.g. "every month"]
en: month
nn_NO: månad

[ctx: Used when displaying the word "months" in e.g. "every 3 months"]
en: months
nn_NO: månader

[ctx: Used when displaying the word "week" in "the last week" or "the first week"]
en: week
nn_NO: veke

[ctx: Used when displaying the word "weeks" in e.g. "every 3 weeks"]
en: weeks
nn_NO: veker

[ctx: Used when displaying the word "year" in e.g. "every year"]
en: year
nn_NO: år

[ctx: Used when displaying the word "years" in e.g. "every 2 years"]
en: years
nn_NO: år

[ctx: Used when displaying: "the fifth Monday" or "the fifth day"]
en: the fifth %1$s
nn_NO: femte %1$s

[ctx: Used when displaying: "the first Monday" or "the first day"]
en: the first %1$s
nn_NO: første %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fourth Monday" or "the fourth day"]
en: the fourth %1$s
nn_NO: fjerde %1$s

[ctx: Used when displaying: "the last Monday" or "the last day"]
en: the last %1$s
nn_NO: siste %1$s

[ctx: Used when displaying: "the second Monday" or "the second day"]
en: the second %1$s
nn_NO: andre %1$s

[ctx: Used when displaying: "the third Monday" or "the third day"]
en: the third %1$s
nn_NO: tredje %1$s

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
nn_NO: Brukarar som har kjøpt ein Events Calendar PRO-lisens blir gitt total tilgang til våre %spremium supportforum%s. Ulikt på %sWordPress.org sitt supportforum%s, der vår involvering er avgrensa til å identifisere og fikse feil, har vi eit dedikert supportteam for PRO-brukarar. Vi er på PRO-foruma dagleg gjennom arbeidsveka, og ingen tråd bør stå i meir enn 24 timar utan ein respons.

en: Venue
nn_NO: Lokale

en: Venue Latitude
nn_NO: Lokale breiddegrad

en: Venue Longitude
nn_NO: Lokale lengdegrad

en: Venue Overwrite Coordinates
nn_NO: Lokale overskriver koordinatar

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nn_NO: Stadkladd oppdatert.  <a target="_blank" href="%s">Førehandvis stad</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
nn_NO: Stad publisert. <a href="%s">Syn stad</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
nn_NO: Stad er planlagt for: <strong>%%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Førehandvis stad</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
nn_NO: Stad sendt inn. <a target="_blank" href="%s">Førehandvis stad</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
nn_NO: Stad oppdatert. <a href="%s">Syn stad</a>

en: Venue:
nn_NO: Stad:

en: Version 1
nn_NO: Version éin

en: Vertical Layout
nn_NO: Vertikal layout

en: View All Add-Ons
nn_NO: Syn alle tillegg

en: We need to update the additional field data for some of your events.
nn_NO: Vi må oppdatere dei ekstra feltdata for nokre av dine hendingar.

en: We will use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (approximately 1 minute for every 200 venues).
nn_NO: Vi vil bruke Google Maps API for å hente denne informasjonen. Å gjere dette kan ta ei stund (om lag eitt minutt for kvar 200 lokaler).

en: Website
nn_NO: Nettstad

en: Wednesday
nn_NO: Onsdag

en: Week
nn_NO: Veke

en: Week of %s
nn_NO: Veke av %s

en: Weekly
nn_NO: Vekentleg

en: Which month will the event recur in?
nn_NO: Kva månad vil hendinga skje igjen?

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
nn_NO: Skriftleg dokumentasjon kan berre hjelpe inntil eit visst punkt...nokre gonger treng du hjelp frå ein ekte person. Dette er der våre %ssupportforum%s er til hjelp

en: Yearly
nn_NO: Årleg

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
nn_NO: Årlege tilpassa gjentakingar kan ikkje ha ein bindestrek valt som dagen dei skjer på.

en: Yearly custom recurrences with a different day must have either a date or day specified.
nn_NO: Årleg eigendefinerte gjentakande hendingar med forskjellege dagar må anten ha ein dato eller ein dag spesifisert.

en: Yes
nn_NO: Ja

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
    
    When you break events from a series their URLs will change, so any users trying to use the original URLs will receive a 404 Not Found error. If this is a concern, consider using a suitable plugin to setup and manage redirects.
nn_NO: Du er på veg til å bryte denne hendinga ut av sin serie.
    
    Du vil då få høve til å endre den uavhengig av den originale serien.
    
    Denne handlinga kan ikkje angrast.
    
    Når du bryt hendingar frå ein serie vil URLen deira endre, så brukarar som prøver å bruke den originale URLen vil sjå ei 404 Ikkje funne-feilmelding. Dersom dette er eit problem kan du vurdere å bruke ein passande plugin for å sette opp og administrere vidaresendingar.

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
    
    When you break events from a series their URLs will change, so any users trying to use the original URLs will receive a 404 Not Found error. If this is a concern, consider using a suitable plugin to setup and manage redirects.
nn_NO: Du er på veg til å dele denne serien i to.
    
    Hendinga du valte og alle påfølgande hendingar i serien vil bli delt inn i ein ny serie med hendingar som du kan redigere uavhengig av den opprinnelege serien.
    
    Denne handlinga kan ikkje angrast.
    
    Når du bryt hendingar frå ein serie vil URLen deira endre, så brukarar som prøver å bruke den originale URLen vil sjå ei 404 Ikkje funne-feilmelding. Dersom dette er eit problem kan du vurdere å bruke ein passande plugin for å sette opp og administrere vidaresendingar.

en: You are currently editing all events in a recurring series.
nn_NO: Du redigerer no alle hendingar i ein gjentakande serie.

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
nn_NO: Du kan bruke denne innstillinga for å sette spesifikke, individuelle standardar for alle nye lokaler du lagar (desse vil ikkje bli brukt for ditt standard lokale).

en: You have venues for which we don't have geolocation data.
nn_NO: Du har %d lokaler som vi ikkje har geolokasjonsdata på.

en: You must select a recurrence end date
nn_NO: Du må velje ein sluttdato for gjentaking

en: a different day:
nn_NO: ein annan dag

en: a different time:
nn_NO: eit anna tidspunkt:

[ctx: additional field update]
en: All fields have been updated!
nn_NO: Alle felt er oppdatert!

[ctx: additional field update]
en: An unexpected error stopped the update from completing.
nn_NO: Ein uventa feil stoppa oppdateringa frå å fullføre.

[ctx: additional field update]
en: Working&hellip;
nn_NO: Jobbar&hellip;

[ctx: additional fields update trigger]
en: Click here to run the updater.
nn_NO: Klikk her for å køyre oppdateraren.

en: after
nn_NO: etter

en: all
nn_NO: alle

en: and
nn_NO: og

[ctx: custom recurrence time separator]
en: to
nn_NO: til

[ctx: custom recurrence time/date separator]
en: the
nn_NO: den

en: day
nn_NO: dag

en: days
nn_NO: dagar

[ctx: debug recurrence]
en: Unknown
nn_NO: Ukjend

[ctx: debug recurrence]
en: incorrect slug
nn_NO: feil korttekst

[ctx: debug recurrence]
en: invalid date
nn_NO: ugyldig dato

en: event
nn_NO: hending

en: events
nn_NO: hendingar

[ctx: events list widget setting]
en: Limit to featured events only
nn_NO: Begrens til kun framheva hendingar

en: fifth
nn_NO: femte

en: first
nn_NO: første

en: for latitude and longitude to be auto-generated; otherwise, you'll only be able to enter the values manually.
nn_NO: for at breiddegrad og lengdegrad skal autogenererast; elles kan du berre legge inn verdiane manuelt.

en: fourth
nn_NO: fjerde

en: last
nn_NO: siste

[ctx: list separator for final two elements]
en: and
nn_NO: og

en: map
nn_NO: kart

en: month
nn_NO: månad

en: months
nn_NO: månader

en: never
nn_NO: aldri

en: next day
nn_NO: neste dag

[ctx: number suffix for numbers ending in 1]
en: %1$sst day
nn_NO: %1$s. dag

[ctx: number suffix for numbers ending in 2]
en: %1$snd day
nn_NO: %1$s. dag

[ctx: number suffix for numbers ending in 3]
en: %1$srd day
nn_NO: %1$s. dagen

[ctx: number suffix for numbers ending in something other than 1, 2, or 3]
en: %1$sth day
nn_NO: %1$s. dag

en: on
nn_NO: på

en: photo
nn_NO: bilete

[ctx: placeholder used where the true day of the day is determined dynamically]
en: day
nn_NO: dag

en: remove
nn_NO: fjern

en: same day
nn_NO: same dag

en: second
nn_NO: andre

en: the 10th day of the month
nn_NO: den tiande dagen av månaden

en: the 11th day of the month
nn_NO: 11. dagen av månaden

en: the 12th day of the month
nn_NO: 12. dagen av månaden

en: the 13th day of the month
nn_NO: 13. dagen av månaden

en: the 14th day of the month
nn_NO: 14. dagen av månaden

en: the 15th day of the month
nn_NO: 15. dagen av månaden

en: the 16th day of the month
nn_NO: 16. dagen av månaden

en: the 17th day of the month
nn_NO: 17. dagen av månaden

en: the 18th day of the month
nn_NO: 18. dagen av månaden

en: the 19th day of the month
nn_NO: 19. dagen av månaden

en: the 1st day of the month
nn_NO: den første dagen av månaden

en: the 20th day of the month
nn_NO: 20. dagen av månaden

en: the 21st day of the month
nn_NO: 21. dagen av månaden

en: the 22nd day of the month
nn_NO: 22. dagen av månaden

en: the 23rd day of the month
nn_NO: 23. dagen av månaden

en: the 24th day of the month
nn_NO: 24. dagen av månaden

en: the 25th day of the month
nn_NO: 25. dagen av månaden

en: the 26th day of the month
nn_NO: 26. dagen av månaden

en: the 27th day of the month
nn_NO: 27. dagen av månaden

en: the 28th day of the month
nn_NO: 28. dagen av månaden

en: the 29th day of the month
nn_NO: 29. dagen av månaden

en: the 2nd day of the month
nn_NO: den andre dagen av månaden

en: the 30th day of the month
nn_NO: 30. dagen av månaden

en: the 31st day of the month
nn_NO: 31. dagen av månaden

en: the 3rd day of the month
nn_NO: den tredje dagen av månaden

en: the 4th day of the month
nn_NO: den fjerde dagen av månaden

en: the 5th day of the month
nn_NO: den femte dagen av månaden

en: the 6th day of the month
nn_NO: den sjette dagen av månaden

en: the 7th day of the month
nn_NO: den sjuande dagen av månaden

en: the 8th day of the month
nn_NO: den åttande dagen av månaden

en: the 9th day of the month
nn_NO: den niande dagen av månaden

en: the same day:
nn_NO: den same dagen:

en: the same time:
nn_NO: det same tidspunktet:

en: third
nn_NO: tredje

en: week
nn_NO: veke

en: weeks
nn_NO: veker

en: year
nn_NO: år
